ROSSMANN Centrala firmy

 ROSSMANN SDP – Centrala firmy – Budynek biurowy

Rossmann - Centrala firmy

FIRMA TWORZY SWOJĘ CENTRALĘ

 

 Rozwój wymaga przestrzeni

Firma ROSSMANN rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. W praktyce oznacza to nie tylko systematyczny rozwój jej sieci sprzedaży. W 2009 roku konieczna stała się także rozbudowa centrali firmy w Łodzi. W miejscu, gdzie do tej pory znajdowało się centrum logistyczne oraz kompleks magazynowy, miał powstać nowoczesny budynek biurowy. Należało w nim zaprojektować pomieszczenia biurowe, zaplecze socjalne dla pracowników administracyjnych centrum logistycznego oraz zespól sal konferencyjno-szkoleniowych.

Harmonia wzrostu

Biurowiec musiał zostać również harmonijnie wkomponowany w zespół istniejących obiektów. Nie było to proste, bowiem tworzyły go hale wysokiego składowania o różnej wysokości oraz budynek administracyjny. Rozwiązaniem rekomendowanym przez projektantów było zaprojektowanie obiektu o zróżnicowanej wysokości i liczbie kondygnacji. Harmonijne powiązanie projektowanego budynku z istniejącym kompleksem magazynowym zostało osiągnięte nie tylko na poziomie bryły. W elewacji zastosowano zamienny układ różnych materiałów: szkła na profilach aluminiowych, kamienia naturalnego oraz paneli elewacyjnych z zewnętrzną powłoką aluminiową. Dzięki takim rozwiązaniom obiekty stworzyły harmonijną i spójną całość.

 Bezpieczeństwo rozwoju

Sąsiadujące z nowym budynkiem biurowym magazyny zbudowano z uwzględnieniem odpowiedniej dla nich klasyfikacji ogniowej. Fakt ten musiał znaleźć odzwierciedlenie w projekcie. Biurowiec został wydzielony ścianami oddzielenia pożarowego od istniejących magazynów, zgodnie z obowiązującymi przepisami (z uwzględnieniem klasyfikacji odporności ogniowej ze względu na gęstość obciążenia ogniowego w istniejących magazynach). Ponadto, na życzenie Inwestora obiekt został wyposażony w instalację tryskaczową, zgodną z wysokimi wymaganiami VdS.

 

Czas projektu/realizacji 2009-2011

 

Lokalizacja – Łódź

Pow. użytkowa ~7 450 m2

Zakres prac

 • Koncepcja architektoniczna
 • Projekt budowlany
 • Projekt wykonawczy
 • Nadzór autorski
 • Koordynacja budowy (Inżynier Kontraktu)

 

 

 • NASZ ADRES

  01-678 WARSZAWA
  UL. CZĄSTKOWSKA 16

 • NEWSLETTER

 • © 2011 KRZYSZTOF POLKOWSKI ARCHITEKTURA

  WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE